Традиції

День народження гімназії (друга п’ятниця жовтня)

Кожна річ, кожна людина має свою долю. Має її і гімназія. З листів – спогадів постає буремний і водночас щасливий шлях школи довжиною у 22 роки. Хтось знає її з першого дня існування, а хтось прожив її радощами і тривогами неповний навчальний рік...
Якою вона увійшла в пам’ять кожного, ця частина життя, що зветься гімназією №287 ?..

1989 рік, Ірина Почечуєва, директор
„Яке щастя! Мені запропонували школу, та ще й в день мого народження! Оце так подарунок! І я буду добудовувати її разом з будівельниками. Зустріла Сергія Разенкова: „Підеш працювати в новобудову?” Відповідь: „Так”. Перший маленький колектив... Початок нового життя...”

1990 рік, Ганна Михайлівна, молодий спеціаліст – вчитель початкових класів
„Понад усе пам’ятаю танок „Девятка” у складі директора, заступників, вчителів, вихователів, лаборанта – ІІ місце в міському конкурсі!”

1991 рік, Валентина Сивак, вчитель англійської мови
„Ніколи не забуду своїх перших переможців олімпіад з англійської мови Попович Марину та Коломийцева Сашу. Мене переповнювала гордість!”

1992 рік, Любов Белінська, вчитель математики
„Конкурс „Вчитель року” мене потряс! Талановиті вчителі, з гумором, піснями. А через 6 років сама стала учасницею!”

Людмила Устенко, заступник директора
„Школа – дивне місце на землі, а 287 – це живий організм, де всі неживі предмети озвучені, окрилені! Інколи здається, що саме приміщення знаходиться в постійному русі. Це, звісно, запальний Водолій заводить весь механізм.
287-ма – це, попри всі закони фізики, вічний двигун. Ні, байдужих тут немає, ні сірих непомітних мишок. У нас всі – особистості! ”

2007 рік
День народження гімназії. ЇЇ повноліття. Найбільше щастя – це наші діти!
Байдужих немає!
Концерти, конкурси, виставки – це день народження гімназії!

День народження гімназії

День народження гімназії

Театр

Косоговська Марія, учениця 11-Б класу
Ми зросли!
За те від учнів дякую наразі я,
Що ви, як добра фея, враз змогли
Перетворити школу на гімназію.
Без сумніву, дива іще прийдуть,
І згідно з чародійними процесами
Із Попелюшок стануть всі ось тут
В навчанні гімназистками-принцесами!

2007 рік, учні гімназії І-Б (5-Б) класу
Гімназіє, невже ти не втомилась
У юні душі сіяти зерно?
Для цього ти на світі і з’явилась,
Щоб в учнях буйно проросло воно!

Гімназіє! І слів не підібрати,
Епітетів, метафор, порівнянь,
Щоб вдячності рядочки проказати
За те, що щедро віддаєш ти нам.

Гімназіє! Прекрасного ти гідна,
Бо вибрала в житті свою мету.
І нині я за всіх скажу: „Спасибі, рідна,
За твою місію – ПОДВИЖНИЦЬКУ й СВЯТУ!”

Свято краси і здоров’я

Це свято проходить в гімназії протягом двох тижнів в грудні місяці. Всі учні гімназії 1-11 класів приймають участь в цьому конкурсі краси і спорту. Його з нетерпінням чекають всі, до нього наполегливо готуються, воно надовго запам’ятовується. Це свято потребує і барвистого оформлення, і музичного супроводу, і забезпечення зразкової організованості.
Основними завданнями „Свята краси і здоров’я” є:
- забезпечення задоволення і радості від фізичних вправ;
- надання можливості кожному виявити та продемонструвати свої найкращі досягнення;
- оздоровлення дітей шляхом збільшення їхньої рухової активності;
- виховання естетичних почуттів і смаків.
У сценарій свята обов’язково включаються виступи кращих спортсменів гімназії, естафети для батьків. А фіналом є Парад чемпіонів, нагородження Дипломами та солодощами, бурхливі оплески глядачів: батьків, учнів, вчителів, гостей свята. Саме на цьому святі найбільше відчувається „родина” – вчителі-діти-батьки!

Новорічний КВК „Вчителі - учні”

Цього дня чекає вся гімназія, ми сподіваємось на чарівну казку, яка разом з появою Діда Мороза та Снігуроньки подарує веселу зустріч зі старими друзями біля духмяної ялинки, стане святом здійснення усіх бажань. Тож, не дивно, що в останні дні занять відбувається передноворічна зустріч старих друзів – команд КВК старшокласників та вчителів. А судді хто? Батьки та діти, гості з РУО та Святошинської держадміністрації.
Дотепні жарти, злагоджений спів, шквал оплесків та бурхливих глядацьких овацій! В програмі обов’язкові візитна картка, музичний конкурс і домашнє завдання – казка...

КВК
Фінал осяюють вогні новорічної ялинки, посмішки усіх присутніх і дружба, що поєднала дорослих і дітей у своїй рідній, найкращій, наймилішій гімназії.
КВК

Декада іноземних мов

Щорічно у гімназії проводиться декада іноземних мов:
- молодші класи готують та проводять ранки, конкурси віршів, інсценівок англійською мовою;
- середні – КВК, брейн-ринги, „Кохання з першого погляду”, „Найрозумніший”, вікторини, інсценівки;
- старші - брейн-ринги, диспути, круглі столи.
Проводиться фестиваль англійської пісні, заходи відзначення свят країн, мови яких вивчаються (Хеллоуін, Різдво, День св. Валентина та ін.)
Вже стало традицією проводити у квітні-травні заходи, присвячені святкуванню Дня Європи: презентація країн ЄС, музичний фестиваль „Музика об’єднує Європу”, конкурс інсценізації європейських казок, усний журнал „Літературна Європа”, конкурс на кращий інформаційний бюлетень.

Літній наметовий табір „Печера Рисі”

Липень місяць. Вже п’ять років поспіль на мальовничих берегах Південного Бугу на Вінниччині запрошує до відпочинку наметовий табір „Печера Рисі”. Облаштовується територія табору: будуються спортивні майданчики, огорожа з ворітьми, встановлюється кухня, їдальня, організовується підвіз води. Табір влаштовується на галявині Вишковецького лісу – таке собі наметове містечко просто неба, має свої вулиці – Тигрів, Ягуарів та свої закони.

Печера Рисі
У таборі відпочивають київські діти – учні нашої гімназії та діти Вишковецької сільської школи. У всьому нам допомагають міська Немирівська влада, сільрада, громада села, педагогічний колектив Вишковецької школи та батьки.
Діти ходять у походи, їздять на екскурсії, проводяться Олімпійські ігри, конкурси, свята. Їжу готуємо у великих казанах на вогнищі. Ввечері біля нього лунають пісні під супровід гітари... За зміну діти отримують заряд здоров’я та енергії від щирої подільської землі, залишають у своїх серцях тепло, любов і ласку вишковецьких друзів. А в останню ніч відбувається посвята в лісові жителі – сплалахує магічне вогнище, висвічує з темряви тісне коло хлопчаків і дівчаток, дорослих і малих. У кожного в очах горить вогник казки – доброї і таємничої, а серця і душі переповнюють різні за гамою почуття. Нічне небо розтинає прощальний феєрверк. До побачення, „Печеро Рисі”! До зустрічі нового літа!
Печера Рисі
З 12 по 23 липня 2007 року в таборі відпочивали учні Київської гімназії №287 та Вишковецької школи.
В липні 2008 року в таборі відпочиватимуть учні Київської гімназії №287, Вишковецької школи та діти з Івано-Франківщини.